سوالات
آیکون سایت دندان پزشکی

سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید ؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، سؤال خود را از طریق فرم برای ما بفرستید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

خط لبخند چیست ؟

در حالت طبیعی، دو دندان پیشین مرکزی بالا باید کمی بلندتر از دندان های پیشین کناری باشند تا به صاحب آن، ظاهری جوان ببخشند. این دندان ها هم ارتفاع دندان های نیش هستند. خط لبخند یک خط فرضی است که از لبه ی دندان های جلوی فک بالا می گذرد و با لبه فوقانی لب پایین موازی است اگر این خط به سمت پایین انحنا داشته باشد، لبخند فرد حالت جوان پیدا می کند، ولی اگر صاف باشد، نشان دهنده ی سایش دندان ها و بالا رفتن سن است.

دندان هایم دارای فاصله است چکار میتوانم انجام دهم ؟

در صورتی که این فاصله به تازگی در بین دندان ها ایجاد شده، ممکن است به علت بیماری لثه یا عادات دهانی مانند فشار دادن زبان بین دندان ها باشد. در این صورت بهتر است به فکر درمان آن باشد. چنانچه هیچ مشکلی وجود ندارد و از ظاهر دندان های خود راضی هستید، به آنها دست نزنید ولی درصورت تمایل، برای بستن این فاصله می توانید یکی از سه روش درمانی ونیر کامپوزیت، لمینیت سرامیکی یا ارتودنسی را انتخاب کنید.

کدام یک از روش های زیبایی اصلاح طرح لبخند بهتر است ؟

طرح درمان زیبایی برای هر بیمار بستگی زیادی به میزان سالم بودن دندان ها دارد. درصورتی که دندان ها دچار پوسیدگی و ترمیم های وسیع نباشند، روش های کم تراش مثل ونیر کامپوزیت و لمینیت سرامیکی توصیه می شود و درصورت خرابی های زیاد و دندان های عصب کشی شده روش های فول کراون ( Full crown ) توصیه می گردد.

آیا مواد استفاده شده در اصلاح طرح لبخند با هم فرق دارند ؟

بله به جهت اصلاح طرح لبخند از کامپوزیت و یا لمینیت سرامیکی می توان استفاده نمود.

آیا اصلاح طرح لبخند باعث پوسیدگی دندان های زیرین می شود ؟

خیر، در این درمان مهم این است که تمام پوسیدگی های دندانی کاملاً ترمیم شود و هیچ گونه پوسیدگی حتی سطحی باقی نماند.

ترمیم آمالگام یا کامپوزیت کدام بهتر است ؟

لفظ بهتر با بدتر در دندان پزشکی صحیح نمی باشد. هرکدام از این مواد مزایا و معایبی دارند که با معاینه و در نظر گرفتن تمامی جوانب، دندان پزشک بهترین درمان را به شما توصیه خواهد کرد.

با بلیچینگ دندان ها چقدر سفید تر می شوند ؟

این سوالی است که هیچ کس نمی تواند به آن پاسخ قطعی بدهد، ممکن است از یک درجه تا چندین درجه بسته به جنس دندان ها و نوع رنگدانه های رسوب کرده بین دندان ها متغیر باشد.

آیا بلیچینگ برای دندان ها مضر هست ؟

خیر بلیچینگ هیچ گونه ضرری برای دندان و بافت های مجاور ندارد.

آیا جرم گیری به دندان ها آسیب می زند ؟

خیر، جرم دندان علاوه بر اینکه برای لثه و بافت های نگهدارنده دندان مضر باشد محلی نیز برای تجمع و تکثیر میکروبهای پوسیدگی زا است. با عمل جرم گیری تعداد این میکروبها در دهان به مراتب کمتر می شود. با برداشتن جرم، بیمار ممکن است با زبانش حس کند که دندانش خالی شده است. این احساس به همراه مقداری حساسیت به سرما یا گرما ( بعد از جرم گیری ) این تصور غلط را تقویت نموده است که شاید دندان هایش در حین جرم گیری تراش خورده باشند. در صورتی که مکانیزم دستگاه جرم گیری لرزشی بوده و قادر به تراش نمی باشد.

چه کسانی کاندید ایمپلنت هستند ؟

افرادی که به هر علتی دندان از دست داده باشند به شرط دارا بودن استخوان کافی و بافت نرم سالم کاندید ایمپلنت هستند.

ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت به صورت یک پیچ در داخل استخوان قرار می گیرد و روکش روی همان ایمپلنت بدون اتکاء به دندان های مجاور قرار داده می شود.

چه چیزی سبب بوی دهان می شود ؟

بوی دهان در اثر عوامل مختلفی نظیر بیماری لثه، سیگار کشیدن، عفونت دهان، مشکلات گوارشی، دهان خشک و بعضی بیماری های سیستماتیک ایجاد می شود. ابتدا باید به طور دقیق بیمار معاینه شود تا علت تشخیص داده شود و سپس اقدام به درمان کرد.

علت خون ریزی لثه هنگان مسواک زدن چیست ؟

خون ریزی لثه نتیجه ی التهاب آنها می باشد این مساله را می توان با یک جرم گیری نزد دندان پزشک برطرف کرد، اما ممکن است دال بر وجود بیماری لثه نیز باشد. یک ارزیابی و معاینه کامل دهانی جهت تشخیص آن مورد نیاز است.

سایر سوالات

هزینه ی درمان های زیبایی به چه صورت است ؟

هزینه ی کارهای زیبایی متفاوت بوده و بیمار برای آگاه شدن از هزینه می بایست به پزشک مورد نظر مراجعه کند و پس از معاینه و انتخاب مواد و طرح درمان لازم، هزینه مشخص شود.

چگونه میتوانم گزارش خرابی بخشی از سایت را اطلاع دهم ؟

می توانید یک ایمیل برای پشتیبان سایت به آدرس support@drzohrefarhangian.com بفرستید یا با شماره واتس آپ پشتیبان سایت به شماره ۰۹۱۸۶۳۶۱۳۴۳ در ارتباط باشید.

از ما بپرسید


    نوبت خود را رزرو کنید!